زود تبریز استقلال تراکتورسازی سید مهدی رحمتی

زود: تبریز استقلال تراکتورسازی سید مهدی رحمتی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل نیرومند بمان و تسلیم ترامپ نشو / جان کری خطاب به محمود عباس

یکی از نزدیکان محمود عباس بعد از گفت‌وگو با وزیر امور خارجه سابق آمریکا در لندن فاش کرد، جان کری از مدیر تشکیلات خودگردان خواسته تا روحیه خود را حفظ کرده و تسلی

نیرومند بمان و تسلیم ترامپ نشو / جان کری خطاب به محمود عباس

جان کری خطاب به محمود عباس: نیرومند بمان و تسلیم ترامپ نشو

عبارات مهم : آمریکا

یکی از نزدیکان محمود عباس بعد از گفت وگو با وزیر امور خارجه سابق آمریکا در لندن فاش کرد، جان کری از مدیر تشکیلات خودگردان خواسته تا روحیه خود را حفظ کرده و تسلیم خواسته های مدیر جمهور آمریکا نشود.

به گزارش ایسنا، به نوشته اورشلیم پست، اینکه کاخ سفید تایید می کند از وقت “اعلامیه اورشلیم” تماس میان تشکیلات خودگردان و دولت ترامپ کاملا قطع شده است هست، نشان می دهد در واقع دولت پیشین با مقام های فلسطینی ارتباط داشته است.

نیرومند بمان و تسلیم ترامپ نشو / جان کری خطاب به محمود عباس

روزنامه عبری زبان معاریو گزارش داد جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در لندن با حسین آغا، یکی از دستیاران نزدیک محمود عباس، مدیر تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرده و گفت وگویی طولانی راجع به مباحث متفاوت داشته هست. طبق گزارش ها، آغا شرح مکالماتش را به اطلاع مقام های فلسطین در رام الله رسانده هست. یک مقام ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین تایید کرد که این دیدار انجام شده است است.

حسین آغا یکی از دستیاران نزدیک عباس و یکی از میانجیگران کهنه کار صلح با رژیم صهیونیستی هست. او مذاکرات محرمانه “مسیر لندن” را از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میان فرستادگان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و تحت نظارت و حضور دنیس راس انجام داد. آغا همچنین به همراه یوسی بیلین (از مقام های سابق اسرائیلی) به تدوین توافق بیلین – عباس در دهه ۹۰ میلادی کمک کرد. او یکی از حامیان سرسخت روند صلح و از افراد بسیار نزدیک به عباس محسوب می شود که شبکه گسترده ای از ارتباطات با عوامل بسیاری از جمله اسرائیلی ها دارد.

یکی از نزدیکان محمود عباس بعد از گفت‌وگو با وزیر امور خارجه سابق آمریکا در لندن فاش کرد، جان کری از مدیر تشکیلات خودگردان خواسته تا روحیه خود را حفظ کرده و تسلی

براساس این گزارش، جان کری حین گفت وگو از حسین آغا خواست تا پیامی را به عباس برساند و به او بگوید: “محکم باش و نیرومند بمان.” او گفت: «به عباس بگو روحیه خود را نیرومند نگه دارد و وقت بخرد. او نباید شکست بخورد یا تسلیم خواسته های مدیر جمهور ترامپ شود.» به گفته کری، ترامپ جهت مدت زیادی در این سمت نمی ماند. گزارش شده است است که احتمال دارد ظرف یک سال ترامپ از کاخ سفید برود.

کری به فلسطینیان پیشنهاد کمک داد تا تلاشی جهت پیشرفت روند صلح باشد و به عباس توصیه کرد تا طرح صلح خودش را ارائه کند. کری گفته است: «شاید وقت آن رسیده باشد که فلسطینیان اصول صلح خودشان را تبیین کنند و یک طرح مثبت ارائه کنند.» او متعهد شد تا از تمام توانایی ها و ارتباطاتش جهت حمایت از چنین طرحی استفاده کند. او از طریق حسین آغا از مدیر تشکیلات خودگردان خواست به آمریکا یا دولت ترامپ حمله نکند و در عوض روی حملات شخصی علیه شخص ترامپ متمرکز شود که به گفته کری، به تنهایی و مستقیما مسوول این اوضاع است.

براساس این گزارش، وزیر خارجه سابق آمریکا با اشاره به ترامپ از عبارت تلخ و حتی بدتر استفاده کرد. کری پیشنهاد داد تا جهت تدوین یک ابتکارعمل جایگزین یاری کند و وعده داد تا حمایت جامعه بین الملل خصوصا اروپایی ها و کشورهای عربی را جلب کند. مدیر پیشین دستگاه دیپلماسی آمریکا به این توصیه اشاره کرد که بسیاری از سیاستمداران آمریکایی و نیز جامعه اطلاعاتی آمریکا از عملکرد ترامپ و شیوه رهبری او بر آمریکا ناراضی هستند. او همچنین مخاطب خودش را با این گفته که با جدیت نامزدی جهت ریاست جمهوری در ۲۰۲۰ را بررسی می کند، شگفت زده کرد. هنگامی که از او راجع به سن بالایش پرسش شد، او گفت که پیرتر از ترامپ نیست و مشکلی از این بابت ندارد.

نیرومند بمان و تسلیم ترامپ نشو / جان کری خطاب به محمود عباس

حسین آغا در گزارش مکالمه اش نوشت، جان کری به نظر راجع به همه پرسشها هیجان زده و پر انرژی بود و خودش را به عنوان فردی نشان داد که مشتاق کمک به تحقق رویای صلح میان اسرائیلی ها و فلسطینیان هست. براساس این گزارش کری توضیح داد، حتی حزب جمهوری خواه هم نمی داند با ترامپ چه کند و از او بسیار ناراضی است و صبوری و توقفی مورد نیاز است تا بتوان از این دوره سخت گذر کرد.

اورشلیم پست نوشته است: منطقی است که فرض کنیم دولت نتانیاهو از شرح این گفت وگو جهت اثبات این تئوری که جان کری حامی فلسطینیان هست، استفاده کند. مشخص نیست که آیا این تئوری منطبق با واقعیت باشد یا خیر. باید به یاد داشت که کری جهت چندین دهه یکی از دوستان قدیمی نخست وزیر اسرائیل و حامی همیشگی اسرائیل بوده هست. او اعتقاد به یک روند صلح حقیقی جهت هر دو طرف و همچنین بقای “اسرائیل” مورد نیاز است و راه حل دو کشوری را تنها گزینه واقع بینانه می داند که اسرائیل را قادر می سازد تا جایگاهش را حفظ کند.

یکی از نزدیکان محمود عباس بعد از گفت‌وگو با وزیر امور خارجه سابق آمریکا در لندن فاش کرد، جان کری از مدیر تشکیلات خودگردان خواسته تا روحیه خود را حفظ کرده و تسلی

واژه های کلیدی: آمریکا | اسرائیل | اسرائیل | آمریکایی | دولت ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs