زود تبریز استقلال تراکتورسازی سید مهدی رحمتی

زود: تبریز استقلال تراکتورسازی سید مهدی رحمتی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در چهارمین روز تجمعات در اعتراض به احکام قضایی دانشجویان، تأکید کردند: تجمعات ما تا رسیدن به نت

متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

دانشجویان معترض به احکام قضایی؛ متوقف شدن اعتراض ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است

عبارات مهم : دانشگاه

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در چهارمین روز تجمعات در اعتراض به احکام قضایی دانشجویان، تأکید کردند: تجمعات ما تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد یافت و متوقف شدن این اعتراض ها و تجمع ها منوط به اعلام نتیجه های پیگیری های اثر بخش وزارت علوم است.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری، نماینده وزیر علوم و معاون فرهنگی وزارت علوم با حضور در بین دانشجویان معترض دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به صدور احکام سنگین قضایی دانشجویان که در چهارمین روز اعتراض خود به سر می برند، تأکید کرد: ما از خانواده ی علوم اجتماعی هستیم و از کسانی که ما را نیز همچنان عضو خانواده علوم اجتماعی می دانند و همچنین مدیریت دانشکده تقدیر می کنم. من هم در جریان قضایا هستم. چند روزی است که بر اساس دغدغه ای که در تک تک شما وجود دارد و براساس مواردی که پیش آمد، از همان روز اول وزارتخانه وظیفه خود را پیگیری می دانست. ولی طبیعی است که دانشجویان نیز به عنوان بخشی فعالی ازجامعه دغدغه هایی دارند و چه بسا نسبت به مسائلی که در صحن جامعه به وجود می آید، آنها نیز باید ورود کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: شما دانشجویان ممکن است در جریان شرح تمام کارهایی که انجام شده است است نباشید و خیلی نیز ضرورت ندارد که بدانید ولی وزارت منزل از همان شروع که خبر بازداشت دانشجویان می آمد که عمدتاً هم در بیرون دانشگاه و پیگیر پرسشها بود و در خیلی از موارد نیز موفق بود و توانست در کمترین وقت این امکان را فراهم کند که دانشجویان آزاد شوند و اگر جایی نیاز به وثیقه بود وارد عمل شود.

متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

وی ادامه داد: هفته قبل که بحث احکام مطرح شد و دانشجویانی که حکم گرفته بودند. آنچه که ما به صورت مشخص مطلع شده است ایم این است که اساساً حکم را که به ما ابلاغ نمی کنند، حکم را به خود دانشجویان ابلاغ می کنند، همان روز سه شنبه آخر وقت بود، وزیر با من تماس گرفت و گفتند که این مسئله را پیگیری کنید.

دکتر غفاری افزود: روز چهارشنبه هفته گذشته، چون احکام صادر شده است مربوط به دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران بود، رییس دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران جلسه ای را تشکیل دادند که در آن جلسه من هم حضور داشتم، معاون فرهنگی، معاون دانشجویی، مدیر حقوقی و همچنین رییس حراست دانشگاه حضور داشتند و در این جلسه بحث بر سر این بود که با توجه به نزدیک شدن شروع امتحانات، ما چگونه با این مسایل کنار بیاییم. نخستین و مهمترین توصیه ی مطرح شده است این بود که حکم صادر شده، حکم تندی است و بنابراین نخستین کاری که باید انجام شود این است که کسانی که جهت آنان حکم صادر شده است هست، لایحه ی تجدید نظر خود را تهیه کنند.

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در چهارمین روز تجمعات در اعتراض به احکام قضایی دانشجویان، تأکید کردند: تجمعات ما تا رسیدن به نت

نماینده وزیر علوم ادامه داد: دکتر نیلی رییس دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز به مدیر حقوقی دانشگاه دستور دادند که نهایت تلاش و تلاش ایشان جهت تهیه ی لایحه ای که بنا است انجام شود و با دانشجویان که از قضا دانشجویان دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران هم هستند تماس گرفته شود که در واقع هر کمکی که از دست آنها برمی آید، انجام دهند. در ضمن وزارتخانه در اسفند ماه به همه ی دانشگاه به صورت مکتوب ابلاغ کرد که جهت تمامی دانشجویانی که حکم دریافت می کنند، تمام تمهیدات مورد نیاز را داشته باشند.

وی گفت: طبیعی است که ما تلاش خود را جهت برقراری ارتباط با بخش های متفاوت قوه قضاییه نیز انجام داده ایم؛ وزیر که در سفر هم که بوده اند با رییس قوه قضاییه صحبت کردند و امروز هم پیگیری خود را داشته ایم. اسامی تمامی افرادی که جهت آنها حکم صادر شده است و حتی مواردی که هنوز جهت آنان حکمی صادر نشده را در اختیارشان قرار دادیم. امروز هم باز پیگیری خودمان را داشتیم. حتی خود آنها هم جهت تکمیل اطلاعات آن اسامی از ما پیگیر بودند.

او اضافه کرد: روز گذشته با معاون حقوقی وزارت علوم صحبت هایی داشته ایم. آنچه مهم است این است که در یک فضای آرام و کم تنش باشیم و از دانشجویان تقدیر می کنم که در فضایی آرام و جدی پیگیری های مورد نیاز را انجام می دهند. امروز تا قبل از ساعت 11 این اطلاعات را با کمک دوستانتان تکمیل کردیم و تحویل دادیم. غیر از این، جلسه دیگری را نیز دیروز با معاون حقوقی وزارت منزل در دانشگاه داشتیم؛ طبق صحبت ها آنها هم تمام تلاش خود را در این راستا دارند.

متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

به گفته وی، آن چیزی که جهت وزارت علوم مهم است این است که ما در یک فضای آرام و در یک فضایی که کمترین تنش را داشته باشد بتوانیم گفتگو کنیم. که من تقدیر می کنم از شیوه ای که دانشجویان این سه روز به مسئله ورود پیدا کرده و مطالبه را مطرح نمودند. خیلی آرام ولی با جدیت مسئله را پیگیری کردید. ما هم همچنان پیگیر هستیم و امیدواریم که نتیجه ی کار به گونه ای باشد که بتوانیم به آنچه که شما الان در این بیانیه قرائت کردید دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: بنده باز هم روز دوشنبه با مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری صحبت داشته ام. ایشان هم بسیار مشتاقانه در رابطه با نکاتی که ما مطرح کردیم پیگیر شدند و تا اینجا هم این پیگیری ها مثمر ثمر بوده است.

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در چهارمین روز تجمعات در اعتراض به احکام قضایی دانشجویان، تأکید کردند: تجمعات ما تا رسیدن به نت

در ادامه این مراسم دکتر سارا شریعتی یکی از اساتید دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: متاسفانه در روز دوم این تجمع که اساتید در بین دانشجویان در دانشکده جمع شدند، بنده در دانشکده نبودم. سپس یک سری تصویر ها در رسانه ها منتشر شد که اساتید و مسئولین دانشکده نشسته بودند، دانشجویان همه بودند و روی تصویر هم نوشته بود جهت ثبت در تاریخ و من چنین چیزی دریافت کردم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: اقدام همراهی اساتید با دانشجویان معترض خیلی جهت من جالب بود، فکر کردم که مقداری به ایده عالی که ما از زندگی دانشجویی انتظار داشتیم دست یافته ایم. یعنی زمانی که کل بدنه دانشگاه با همه عقاید و جریان ها متفاوت با هم یکپارچه می شوند.

متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

دکتر شریعتی گفت: جهت دفاع از استقلال دانشگاه، حیات دانشجویی، خودمختار بودن حیات دانشگاه که خودش به پرسشها خود پیگیری کند، این فضای فعلی کمک کننده هست، دانشگاه را دعوت می کنیم جهت پیگیری به احکام سنگینی که جهت دانشجویانی که به آینده کشورشان حساس بوده اند، این دانشجویان محکوم می شوند و جرائم سنگین می خورند و بعضی از این دانشجویان شاگردان من بودند و من با آنها آشنا هستم. آنها عالی ترین دانشجویان از لحاظ علمی و نه از بخش سیاسی بوده اند.

شریعتی ادامه داد: طبیعی است که ما به این احکام قضایی دانشجویان اعتراض می کنیم، چون باعث شده است جهت دانشجویان پرونده درست شود. جهت دانشجویانی که جوان هستند، 20 سال، 21 سال و آینده شغلی و زندگیشان را به خطر می افتد، اگر امروز دانشگاه بتواند حرف خود را به کرسی بنشاند و از سرمایه های دانشگاه دفاع کند، دانشگاه سربلندتر و خود مختارتر و مستقل تری خواهیم داشت. یعنی دانشگاهی که به اندازه ی یک دولت قدرت دارد. بنابراین کارزار مقاومت باید حفظ شود. نه صرفا دانشجویان، بلکه کل نهاد دانشگاه، کل اساتید و مسئولین با هر موضع سیاسی که دارند، باید جهت حفظ استقلال دانشگاه دفاع کنند. به نظرم نقطه امید ما هست، امیدوارم که بتوانیم در این جریان موفق باشیم، احکام لغو شود و بر سر کلاس ها حاضر شویم.

به گزارش ایسنا، امروز یکی از نمایندگان دانشجویان معترض در جلسه با مسئولان وزارت علوم تاکید کرد: اعتراضات شکل گرفته دانشجویان ادامه دار هست. متوقف شدن این اعتراضات و تجمعات منوط به اعلام نتیجه های پیگیری های اثر بخش وزارت علوم است.

یکی از این دانشجویان تاکید کرد: وقت بسیار کم است با توجه به اینکه این احکام تابستان اجرایی می شود لذا بدنه دانشجویی دلواپس این است که احکام بعدی نیز اتفاقات ناگواری را جهت دانشجویان رقم زند.

وی ادامه داد: همه دانشجویان معترض متفق القول هستند که اوایل هفته آینده نتیجه های پیگیری هایی که وزارت علوم قول آن را داده است به دانشجویان اعلام کنید تا فضای دانشکده به شرایط پیشین بازگردد.

وی گفت: وعده های امروز وزارت علوم تکرار وعده های پیشین هست، ما از این وزارتخانه توقع وعده هایی با گارانتی اجرایی داریم و نه وعده های بی اثر و انتظار داریم تمامی پیگیری ها براق اعلام شود. در واقع وزارت علوم مضوع را مدام به قوه قضاییه ارجاع می دهد، در حالی که ضابط پرونده های این دانشجویان وزارت اطلاعات است.

به گفته وی، وزارت اطلاعات و وزارت علوم هر دو زیرمجموعه ی دولت هستند. وزارت علوم آیا در اعمال فشار بر بدنه دولت نیز بی قدرت است؟ انتظار داریم این مساله را به دولت بکشانید و از دولت بخواهید پشت دانشجویان باشد. ما تا کی باید از بدنه ی دولت این را بشنویم که من می خواهم و نمی شود، دولت تا کی می خواد اپوزوسیون باشد و بگوید کاره ای نیست؟

یکی دیگر از دانشجویان اذعان کرد: بسیاری از دانشجویان دادگاه های بدوی ارزش برگزار نشده و از این جهت احتمال اینکه بتوانیم پرونده های آنها را به دانشگاه بازگردانیم زیاد است و باید سریع تر اقدام کنید. از سویی دیگر تمام مسائلی که در احکام دانشجویان در مورد کارها داخل دانشگاه صورت گرفته، کسی گزارش نداده است به جز حراست های دانشگاه. انتظار داریم نه تنها حراست گزارش خود را بعد بگیرد بلکه گزارش دیگری بنویسد چراکه همه طیف ها از اساتید تا نهاد رهبری اذعان دارند این برچسب ها به دانشجویان نمی خورد.

وی اضافه کرد: وزارت علوم یکسره می گویید دانشجویان این دانشکده و اینجا جهت مطالباتشان با ما گفت وگو کنند ولی بقیه شهرها چطور، بقیه دانشگاه ها چطور؟ وزارت علوم چه تدبیری جهت پیگیری مطالبات همه دانشجویان دارد؟ ماخواستار این هستیم که وزارت علوم تا انتها پیگیر برگزاری جلسات با بدنه دانشجویی باشد. معاون حقوقی وزارت علوم به دانشجویانِ محکوم در جهت تنظیم لایحه تجدید نظر مشاوره دهد و همکاری های مورد نیاز را داشته باشد.

واژه های کلیدی: دانشگاه | دانشکده | دانشگاه | دانشجویان | وزارت علوم | وزارت اطلاعات | اخبار سیاسی و اجتماعی

متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

متوقف شدن اعتراض‌ها منوط به اعلام نتیجه های اثر بخش وزارت علوم است , دانشجویان معترض به احکام قضایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs